O nás

VÝROBA ŠPERKOV NA ZÁKAZKU

Zachovávam tradíciu umelckého remesla podľa starých zlatníckých techník. Šperky vždy vyhotujem ručne, spolu s ručne zasadenými drahými kameňmi.

onas

Vítam Vás na mojich stránkach internetového Umeleckého zlatníctva. Predstavujem Vám vlastnú tvorbu originálnej ručnej práce, kde každý šperk je jedinečný originál vyrobený samostatne.

Šperky na objednávku vyhotovujem zo zlata 14 karátov a 18 karátov bielej, žltej, či ružovej farby na mieru. Podľa Vášho výberu, želania, zvolených kritérií a zadaných parametrov.

Návrhy kostýmových šperkov pre objednávky nájdete v mojej fotogalérii. Všetky šperky z fotografickej galérie boli vyhotovené ručne, z mojej tvorivej činnosti a návrhov. Všetky šperky vyrábam jednotlivo ručne preto ich môžete nazývať originál.

Ak ste nenašli vhodný šperk práve pre Vás, ponúkam tiež vyhotovenie šperku podľa Vášho vlastného námetu, alebo želania.

Šperky vyhotovujem podľa starých zlatníckych techník, kde sú použité silnejšie hrúbky materiálu, tak aby vydržali niekoľko generácií. Ukážky šperkov z mojej ručnej práce sú navrhnuté vo vyhotovení viacero zlatníckych techník, ktoré sa odborne nazývajú: filigrán, barokový štýl ako aj klasika, zasadzovanie drahých kameňov, briliantová technika pre ručné zasadzovanie diamantov, soliter pre ručné zasadzovanie jedinečných drahých kameňov a ručne pilované retiazky.

Kateřina Svatoňová