Vlastnostni zlatých a strieborných šperkov

ZLATO A JEHO LIEČIVÁ MOC

Zlaté šperky staré civilizácie po tisícročia používali pre krásu ale i ochranu svojho zdravia. Zlato má liečivé účinky na náš organizmus. Vďaka svojej jedinečnéj štruktúre vodivosti atómov, chránia ľudí pred vysokými horúčkami. Práve pre tieto schopnosti zlato používali všetky kultúry sveta po stáročia na ochranu svojho zdravia. Jednalo sa o šperky vyššej rýdzosti. Zlato pre svoje jedinečné schopnosti sa používa v zdravotníctve do dnes.

Ak ste zaznamenali na zlatom šperku zmenu farby, vtedy Vám zlatý šperk preukázal najväčšiu službu. Zlatý šperk nám povie pravdu o našom zdraví. Ak máme zlatý šperk bez zmeny farby, mali by sme byť zdraví. Naopak ak máme v tele zápal, zlatý šperk začne tmavnúť, červenať, pri silnom zápale začiernavá, práve vtedy nám najviac posluži. Preto je potrebné šperky ak ztmavli, vyhľadať lekára pre kontrolu Vášho zdravia a predovšetkým ich dať zlatníkovi prečistit ohňom.

Každý zlatník vie Vaše šperky vypáliť ohňom. V žiaru ohňa pri vysokej teplote sa kov dokonale prečistí. Tento úkon nieje príjemný, pre zápachy pri vypálení nečistôt, úkon je vätšinou drahší. Avšak sa oplatí. Po riadnom prečistení v žiaru ohni sa sa zlatým molekulám opäť navráti funkčnosť chrániť naše zdravie. Pre vašu informáciu, zlaté šperky zdedené po chorých luďoch je najlepšie pretaviť a nechať si z nich urobiť nový šperk určený len pre Vás.

Nosenie zlatého šperku po chorej alebo cudzej osobe by Vám naozaj šťastie neprinieslo. Ako som spomínala, zlatý šperk je vodivý...pre silne senzitivných ľudí, by to mohlo mať nepríjemné zážitky. Nové alebo pretavené zlato, sa zvykne tiež používať v kombinácii s prírodnými kameňmi, ktoré posilňujú imunitu a liečia. Veľkým trendom v modernom Japonsku dnešnej doby je, že Japonci robia náplasti z jemne napilovaných pilín zlata a sriebra v kombinácii s jemne namletým práškom polodrahokamov ako je Rúženín, Ametyst, náplasti používajú na nohy pre dotoxikáciu organizmu. U nás je to dosť drahé, myslím si, že je lepšie nechať si urobiť šperk. V lekárstve sa tiež zlato používa dokonca aj na liečení Angíny pektoris. V rýdzom stave sa zlato používa v alkaloidoch pre liečbu závislostí na drogách,alkoholu a káve. Zlaté šperky bez chemických úprav, pôsobia dobre pre alergikov.

Ak máte zlaté šperky ako dedictvo, najlepšie spravíme ak ich necháme pretaviť na nový šperk. Šperk by mal prijať energiu jediného majiteľa ,tým sa stane ochranou aj radosťou. Striebro narozdiel od zlata reauguje na prostredie v ktorom žijeme. To znamená, ak Vám striebro mení farbu do čierna, ukazuje nám, že vo vašom okolí je zvýšená koncetrácia zdraviu škodlivých výparov.

Zlaté šperky aj strieborné doporučujem nosiť na prečistenie a kontrolu aspoň raz za rok. Zlato však má aj iné schopnosti. Zlato pre svoju vodivosť vie preberať energiu zo škodlivých slnečných lúčov, rovnako ako aj naša koža, vtedy nám pomôže jednoducho, tekúca studená voda, ktorá odplaví a očistí všetko od škodlivých vplyvov slnečného žiarenia.

Upozornenie: Nikdy si nekupujte šperky, aj keď sú lacné z krajín kde boli havárie jaderných elktrárňach, všetky kovy silno absorbuju radiáciu. Zdravie by Vám poškodilo.

Odborné reišenie existuje aj pre tento prípad, očistenie od radiácie sa robí uhlíkom zmiešanom s vodou, ktorý vie radioaktivitu na predmetoch zneutraalizovať. Mal by to robiť odborník.

Preto je myslím najepšie ak si kupíte, alebo objednáte šperky u našich domácich výrobcov, ktorý Vám zaručia kvalitu pôvodu a hlavne čistotu zlata.